<
Objawy raka trzustki

Objawy raka trzustki

Z uwagi na lokalizację anatomiczną, późne wystąpienie objawów choroby oraz ograniczone metody leczenia, rak trzustki to nowotwór, który charakteryzuje się niekorzystnym rokowaniem.

Nowotwór trzustki - objawy

Pierwsze objawy związane z rakiem trzustki są dość niespecyficzne, co jest sporym utrudnieniem w postawieniu wczesnej diagnozy. Zapadalność na raka trzustki rośnie wraz z wiekiem, a sama choroba jest najczęściej wykrywana w zaawansowanym stadium, kiedy obecne są przerzuty i guz jest nieoperacyjny, co przekłada się na niekorzystne rokowanie. Objawy raka trzustki są uzależnione od wielkości, umiejscowienia guza oraz stopnia zaawansowania choroby w chwili jej rozpoznania. Do najczęstszych objawów raka trzustki z pewnością można zaliczyć: nudności, bóle brzucha, brak apetytu i niekontrolowaną utratę masy ciała. Częstym objawem nowotworu trzustki jest również żółtaczka. Ból nadbrzusza związany z rakiem trzustki jest często opisywany jako intensywny, przeszywający i promieniujący.

 


Najczęstsze objawy raka trzustki:

 

Nowotwory

W czym możemy Ci pomóc?

Zobacz również

Zamknij
Cookies
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Dowiedz się więcej
Zaakceptuj