<
Objawy raka trzustki

Objawy raka trzustki

Z uwagi na lokalizację anatomiczną, późne wystąpienie objawów choroby oraz ograniczone metody leczenia, rak trzustki to nowotwór, który charakteryzuje się niekorzystnym rokowaniem.

Nowotwór trzustki - objawy

Pierwsze objawy związane z rakiem trzustki są dość niespecyficzne, co jest sporym utrudnieniem w postawieniu wczesnej diagnozy. Zapadalność na raka trzustki rośnie wraz z wiekiem, a sama choroba jest najczęściej wykrywana w zaawansowanym stadium, kiedy obecne są przerzuty i guz jest nieoperacyjny, co przekłada się na niekorzystne rokowanie. Objawy raka trzustki są uzależnione od wielkości, umiejscowienia guza oraz stopnia zaawansowania choroby w chwili jej rozpoznania. Do najczęstszych objawów raka trzustki z pewnością można zaliczyć: nudności, bóle brzucha, brak apetytu i niekontrolowaną utratę masy ciała. Częstym objawem nowotworu trzustki jest również żółtaczka. Ból nadbrzusza związany z rakiem trzustki jest często opisywany jako intensywny, przeszywający i promieniujący.

 


Najczęstsze objawy raka trzustki:

 

Nowotwory

W czym możemy Ci pomóc?

Konsultacja Hematologiczna
Konsultacja
Hematologiczna
Konsultacja Dermatologiczna
Konsultacja
Dermatologiczna

Zobacz również

Zamknij
Cookies
Twoja prywatność
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje te wykorzystywane są tylko do celów statystycznych w celu usprawnienia działania serwisu.
Dowiedz się więcej
Zaakceptuj